Tink tüm öğrencileri için idari program dahilindeki derslerde engin, birbiriyle ilişkili, dengeli, ayırt edilebilen ve kapsamlı bir müfredatın yanı sıra müfredatla ilişkili olacak şekilde birbirinden farklı ekstra aktiviteler sunmaktadır. Eğitim müfredatı T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu müfredat programı göz önüne alınarak hazırlanmış ancak okulumuza özel derslerle haftalık ders programı 40 saat olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerimiz temel bilimler olan matematik ve fen dışında bilişim teknolojileri ve girişimcilik konusunda uzmanlaşacakları kapsamlı bir müfredat ile eğitilecekler. Ancak 21. yüzyıl becerileri olarak adlandırılan sosyal kabiliyetler için de özel bir program takip edecekler.

Okulumuzda kendi geliştirdiğimiz Eğitim 4.0 modeli esas alınacak. Bu model kapsamında çocukların IQ, EQ ve DQ gelişimi için akademik ve uygulama bazlı STEM+A eğitimi verilecek.

Bu eğitim kapsamında öğrencilerimiz web yazılımı geliştirme, mobil uygulama geliştirme, donanım prototipleme(maker) ve girişimcilik eğitimleri alarak, fikirden ürüne katma değerli üretimin tüm altyapısını kurmuş olacaklar.

Okulumuzda her öğrencimizin bir mentor öğretmeni olacak. Aynı zamanda haftalık PDR dersimiz ve PDR servisimiz ile devamlı olarak öğrencilerimize rehberlik hizmeti vereceğiz.

Bu yeni nesil sosyal ve akademik eğitimi, sektörde 22 senelik deneyimi olan müdürümüzün liderliğinde kurulan, ülkemizin prestijli okullarından transfer ettiğimiz akademik kadromuz ile en iyi şekilde vereceğiz.

İNGİLİZCE EĞİTİM

Öğrencilerimize uluslararası kapılar da açılıyor.

Anadolu Lisesi statüsündeki okulumuzda Hazırlık Sınıfı mevcut olup İngilizce dersi,  9., 10. ve 11. sınıflarda Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ve Fizik gibi temel dersler kapsamındadır. Öğrencilerimiz, Hazırlık Sınıfı dışında da kesintisiz İngilizce eğitimi alırlar.

İngilizce öğrenmede kullandığımız metotlar, öğrencileri derslere aktif katılımını  sağlayarak öğrenmeyi kolaylaştırır.